Новини

Освітян запрошують до участі в екологічному дизайнатоні

29.08.2022

ГО “Плато” оголошує відбір освітян, громадських активістів та всіх, хто популяризує екоцінності до участі у проєкті “Майбутні змінотворці задля кращого клімату”. Програма складатиметься з 6 навчальних вебінарів та 3-денного дизайнатону у Львові. У межах навчання учасники покращать власні знання про зміну клімату, природоорієнтовані рішення та сталий розвиток, ознайомляться із новими освітніми методиками, а також розроблять власні екопрограми (поза)шкільної освіти. Найактивніших учасників нагородять навчальною поїздкою до Берліна.

Попри зміни, пов’язані із російським вторгненням, екологічні виклики та кліматична криза залишаються актуальними глобальними викликами, що потребують уваги та активного реагування. Шлях до усвідомлення спектру проблем та формування зелених цінностей у молоді складний та тернистий і роль освітніх закладів у цьому процесі тільки зростатиме.

Однак станом на сьогодні, за даними U-Report 70,5% опитаних з числа учнівської молоді дізнається про “зелені проблеми” не з шкільної програми, а з соціальних мереж. При цьому 19,1% з них не готові долучитися до екологічних ініціатив, оскільки не вірять, що здатні на щось вплинути.

Ми віримо у спроможність освітян надихати молодь на дружні до довкілля зміни та запрошуємо до участі у проєкті “Майбутні змінотворці задля кращого клімату”.

Проєкт відбудеться у два етапи.

Перший етап передбачає онлайн-навчання для 35 осіб протягом 12-13, 16-17 та 23-24 вересня. Учасники матимуть змогу покращити знання про зміну клімату та сталий розвиток, оволодіти новими освітніми методиками та креативними інструментами залучення молоді, розробити власні екологічні / кліматичні програми (поза)шкільної освіти для молоді віком 13-16 років.

Усі, хто успішно завершить проходження цього етапу, будуть нагороджені сертифікатами та тематичними подарунковими наборами, а також будуть запрошені до участь у відборі на екологічний дизайнатон.

Другий етап передбачає участь у екологічному дизайнатоні 8 команд, до складу кожної з яких увійде 1 учасник онлайн-навчання та 3 школярів віком 13-16 років (тобто у складі команди має бути 1 дорослий та 3 підлітки). Дизайнатон пройде у Львові протягом 6-8 жовтня. Проїзд до/з Львова, проживання та харчування під час проведення дизайнатону покриватимуться за рахунок проєкту.

Програмою дизайнатону передбачатиметься ознайомлення із впровадженими у Львівській громаді екологічними проєктами, а також доопрацювання розроблених на попередньому етапі екологічних / кліматичних програм (поза)шкільної освіти. За результатами презентації розроблених програм буде визначено 4 особи, які матимуть змогу відвідати у межах навчальної поїздки Берлін протягом листопада. Усі розроблені екологічні / кліматичні програми буде опубліковано у тематичному посібнику.

До участі у проєкті запрошуються освітяни та активісти з Львівської, Волинської, Рівненської, Тернопільської, Івано-Франківської, Чернівецької, Хмельницької та Закарпатської областей.  Реєстрація за посиланням: https://vse.ee/dyzajnaton. Дедлайн заповнення: до 7 вересня включно.

Довідка. Проєкт фінансується Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини у рамках програми «Розширення співпраці з громадянським суспільством у країнах Східного партнерства».