Projects

Climate talks

18.05.2020

До цього часу вже відбулися зустрічі, що стосуються харчових відходів і втрат, міської мобільності та озеленення, до яких активно долучилися представники громадського сектору та профільних структур міськради Львова.

Під час прем’єрної зустрічі щодо харчових відходів і втрат пермакультурниця та співзасновниця громадської спілки «Пермакультура в Україні» Тетяна Чучко ділилася раціональними методиками переробки вже втрачених та викинутих продуктів харчування, а ідейник та засновник організації «Tarilka.org» Ростислав Косюра презентував концепцію запуску першого продовольчого банку у Львові.

Наступної події очільник Управління транспорту Львівської міської ради Орест Олеськів презентував проект Плану сталої міської мобільності Львова, який розроблявся впродовж декількох років і вже після заходу (у лютому 2020 року) був прийнятий депутатами міської ради. Також керівник ГО «Зручне місто» Юрій Тер-Арутюнян поділиться секретами дружньої мобільності розповівши про активність та дії велосипедного руху Львова.

Чергової події про необхідність дерев у місті, їхній вплив на навколишній простір і кроки до формування зеленого міста спілкувалися з ексначальницею відділу урбаністики ЛКП «Інститут Просторового Розвитку», а натепер керівницею Управління екології та природних ресурсів Львівської міської ради Олександрою Сладковою.

 

У 2020 році ми провели 4 публічні дискусії у форматі «Climate talks».

Стартували навесні із «Climate Talks: про зелену економіку для планети під тиском» за участі представників бізнес-середовища Львова, які ділилися напрацюваннями та цілями сталого ведення підприємницької діяльності. До дискусії долучилися Олександр Сущенко – керівник Центру дослідження суспільної вартості та науковий співробітник Центру дослідження довкілля імені Гельмгольца, Олексій Карнаушенко – засновник та власник компанії-оператора твердих побутових відходів “ГрінЕра Україна”, Дарія Яремчук – власниця вегетаріанського арт-кафе “Green”, Ірина Гавриченко – інженер з охорони навколишнього середовища у компанії “Ензим”.

Під час «Climate talks: про нову реальність Антарктиди», яка відбулася на початку осені, науковець та друг організації Ігор Савчин ділився враженнями про дослідження та побут в Антарктиді, а також про факти кліматичної зміни. Подія відбулася на Геотерасі – на даху одного з корпусів Львівської Політехніки.

Розмова «Climate Talks: кліматичні цілі Львова» стосувалася теперішнього стану міської кліматичної політики та відбулася онлайн на медіа-платформі «Твоє місто» за участі 5 експертів. Сумарна кількість переглядів відеоролика дискусії склало більше 10 700.

Крайня подія з цього циклу у 2020 році «Climate Talks: про електротранспорт у місті» стосувалася актуальності та кліматичного компонента використання електротранспорту у місті. До участі у зустрічі-дискусії було залучено 6 фахових експертів/-ок. Загальна кількість переглядів онлайн-трансляції становить більше 2000.