Projects

Сафарі для громад

18.05.2020

Для вирішення сучасних екологічних викликів громадам необхідно брати активну участь у пошуку рішень. Зробити цей процес максимально ефективним та цікавим допомагає квест «Сафарі для громад» (Community Safari©), розроблений Лабораторією інноваційного розвитку ПРООН в Україні. Гра спрямована на залучення членів локальної спільноти до пошуку природоорієнтованих рішень у відповідь на типові проблеми громад, пов’язані із наслідками кліматичної зміни, збідненням біорізноманіття, нераціональним використанням ресурсів тощо.

У 2020 році ми провели квест-гру “Сафарі для громад” у Львові та Білій Церкві. Проект реалізувався за оновленою методологією, яка, серед іншого, враховує також компонент безпеки, пов’язаний із поширенням COVID-19. Особливістю “полювання” для львів’ян став пошук природоорієнтованих рішень, які можна втілювати у життя завдяки набору партисипативних інструментів.

 

Відтак у рамках проєкту ми оновили методичні матеріали, завдяки яким охочі можуть організувати “полювання” у своїй громаді, а також створили чат-бот @Safari_Community_bot на платформі Telegram, наповнивши його 26-а природоорієнтованими рішеннями.

Результатом стало залучення 35 учасників (25 – у Львові та 10 – у білій Церкві) до основної частини проекту) та 10 експертів онлайн і офлайн, маркування близько 40 локацій у Львові та 25 – у Білій Церкві, які є проблемними або слугують прикладами застосування ПОР та напрацювання більше 15 ідей для прототипів ПОР-проєктів. Один із прототипів планується реалізувати у Львові та один у Білій Церкві.

 

Інформаційна довідка

ПРООН в Україні та її Лабораторія інноваційного розвитку – це програма підтримки стратегічних ініціатив, спрямованих на розвиток потенціалу, аби сприяти всебічному зростанню і сталому людському розвитку. Існує 60 лабораторій у 60 країнах, які працюють над пошуком нових підходів, що відповідають складності сучасних проблем розвитку та прискорюють прогрес у досягненні Цілей сталого розвитку.

Фонд захисту біорізноманіття України – благодійна організація, команда якої створює та підтримує проєкти по дослідженню і захисту біорізноманіття в України. За ініціативи Фонду розпочався унікальний науковий проєкт #інвентаризація_біорізноманіття. Також, Фонд видав наукову збірку “Моніторинг та охорона біорізноманіття в Україні” в трьох томах. До видання включено 162 матеріали за авторством 280 фахівців. Ця інформація дозволяє по-новому поглянути на загальновідомі факти і проблеми щодо природоохоронних заходів. Вся діяльність Фонду основана на наукових дослідженнях українських та іноземних експертів.