Projects

Розсадник

12.03.2023

Ідея створення багатофункціонального публічного простору для комплексної популяризації сучасного міського садівництва та городництва з’явилася на початку 2021 року. Тоді разом із партнерами – громадськими об’єднаннями “Екотерра” та “Пермакультура в Україні” – ми розробили концепцію майбутнього простору та звернулися до Управління екології Львівської міської ради та ЛКП “Зелений Львів” із проханням сприяти у пошуку відповідної ділянки.

Зовсім невипадково “Розсадник” створено саме у парку “Залізна вода”. Раніше на його території вже були грядки, парники та теплиці (які деколи також називають “теплицями Рерінґа”), в яких вирощували декоративні рослини для міського озеленення. Однак у 1990-х територія поступово почала втрачати своє призначення та зрештою захаращилася.

Навесні 2021 року зусиллями волонтерів/ок та за підтримки міста розпочалося повноцінне перевтілення простору у міський сад-город задля популяризації природоорієнтованих рішень, пермакультури, органічного садівництва.

“Розсадник” сьогодні – це:

  • високі грядки для вирощування городини;
  • шпалери для вирощування винограду;
  • компостери для переробки органічних відходів;
  • сцена для проведення подій;
  • туалет із роздільним збором твердих і рідких відходів;
  • водопроникні стежки з деревної тріски.

З квітня 2021 року до грудня 2022 року в просторі відбулося понад 70 публічних подій, до яких долучилося більше 1500 осіб.

 

Підписуйтеся на соціальні мережі “Розсадника” та долучайтеся до його розбудови: сторінка в Facebook (загальні новини простору), сторінка в Instagram (фото з простору), сторінка в Telegram (анонси подій, які відбуваються в просторі) та сторінка в TikTok (відео з простору).