
Для вирішення сучасних екологічних викликів громадам необхідно брати активну участь у пошуку рішень. Зробити цей процес максимально ефективним та цікавим допомагає квест «Сафарі для громад» (Community Safari©), розроблений Лабораторією інноваційного розвитку ПРООН в Україні. Гра спрямована на залучення членів локальної спільноти до пошуку природоорієнтованих рішень у відповідь на типові проблеми громад, пов’язані із наслідками кліматичної зміни, збідненням біорізноманіття, нераціональним використанням ресурсів тощо.
Восени 2019 року інструментарій проекту був протестований у Києві – дводенна пригода “Сафарі для громад” об’єднала 5 команд, кожна з яких пройшла навчання, провела дослідження та підготувала свій проект. Один з проектів – компостер на Житньому ринку вже вдалося реалізувати, інші – на черзі.
У липні-серпні 2020 року Плато у партнерстві з Фондом захисту біорізноманіття України та за підтримки ПРООН в Україні проводять “Сафарі для громад” у Львові та Білій Церкві.
Проект реалізується за оновленою методологією, яка, серед іншого, враховує також компонент безпеки, пов’язаний із поширенням COVID-19. Особливістю “полювання” для львів’ян є пошук природоорієнтованих рішень, які можна втілювати у життя завдяки набору партисипативних інструментів.
Програма “Сафарі для громад” складається із онлайн-навчання щодо природоорієнтованих рішень, дизайн-мислення, партисипації, індивідуальних консультацій від експертів, що займаються біорізноманіттям, озелененням, містоплануванням, урбаністикою та участі у груповому “польовому” дослідженні проблем на місцевості, для вирішення яких можуть бути застосовані природоорієнтовані рішення.
Детальніше про можливість долучення до “Сафарі для громад” у Львові за посиланням.
Інформаційна довідка
ПРООН в Україні та її Лабораторія інноваційного розвитку – це програма підтримки стратегічних ініціатив, спрямованих на розвиток потенціалу, аби сприяти всебічному зростанню і сталому людському розвитку. Існує 60 лабораторій у 60 країнах, які працюють над пошуком нових підходів, що відповідають складності сучасних проблем розвитку та прискорюють прогрес у досягненні Цілей сталого розвитку.
Фонд захисту біорізноманіття України – благодійна організація, команда якої створює та підтримує проєкти по дослідженню і захисту біорізноманіття в України. За ініціативи Фонду розпочався унікальний науковий проєкт #інвентаризація_біорізноманіття. Також, Фонд видав наукову збірку “Моніторинг та охорона біорізноманіття в Україні” в трьох томах. До видання включено 162 матеріали за авторством 280 фахівців. Ця інформація дозволяє по-новому поглянути на загальновідомі факти і проблеми щодо природоохоронних заходів. Вся діяльність Фонду основана на наукових дослідженнях українських та іноземних експертів.