Ще вчора метеорологи фіксували у Львові підняття температури до рекордної за останні 70 років позначки (вперше з моменту спостережень) у +33°С, а вже сьогодні місто потерпає від наслідків бурі. Потужний вітер повалив дерева, паралізував рух транспорту, підтоплено важливі об’єкти міської інфраструктури.
Попри несподіваність стихії, прогнози науковців говорять, що таких «гарячих» періодів із року в рік буде все більше. І потрібно розуміти, що при високих температурах випаровування теж є високим, тепле та вологе повітря надходить у верхні шари атмосфери, і більш прохолодного фронту досить, щоб вода, що збиралася там при першій ж нагоді, витікала, як з відра.
Еколог та виконавчий директор ГО «Плато» Микола Рябика відреагував на стихійне явище: «Цілком логічно, що після тижня екстремальних температур – Львів залило. Вже традиційно опади завдали значної шкоди, але через деякий час ми будемо знову скаржитися на їх відсутність. Якби місто комплексно підходило до питання формування кліматичної політики, ми б змогли більш розумно та стратегічно реагувати на такі ситуації і тоді б, наприклад, дощові опади були для нас цінним ресурсом, а не проблемою».
Стихія вкотре нагадує нам про вразливість міста до наслідків кліматичної зміни та випробовує нашу спроможність адаптуватися до неї. У організації вважають, що Львову якомога швидше варто замовити фахове дослідження та сформувати План адаптації громади до наслідків кліматичної зміни.