Новини

Львів’ян закликають долучатися до озеленення простору поблизу Львівської Політехніки

06.05.2020

Роботи розпочнуться вже наступного тижня і включатимуть в себе вертикальне озеленення стіни опорядження та створення громадського дощового садка на перетині вулиць Чупринки та Бандери. Ініціатор – ГО «Плато» – прагне, щоб завдяки реалізації проекту у межах простору раціонально використовувалася дощова вода та формувалося комфортне середовище для перебування людей у період спеки.

Громадська організація “Плато” працює над концепцією оновлення простору поруч із зупинкою громадського транспорту «Львівська Політехніка» із серпня 2019 року. Ініціатори розповідають, що у літній період внаслідок зміни клімату ця територія перетворюється у міський тепловий острів. Відтак, перебування тут  пішоходів і користувачів громадського транспорту стає некомфортним, а для людей з серцево-легеневими захворюваннями – навіть небезпечним.

“Заміри, зроблені нами наприкінці літа 2019 року на тепловізор за температури повітря +28°С показали різницю у нагріванні та тепловіддачі різних поверхонь. Відтак, дахи МАФів, яких тут налічується 4, нагріваються до +60°С, зупинки громадського транспорту – до +44°С, бруківка – до +42,1°С, рекламний банер, розміщений на стіні житлового будинку – до +38,6°С, стіна з круглими отворами, яка зветься стіною опорядження та виокремлює цей простір від усіх інших у місті – до +35,4°С, зелені насадження – до +27,9°С”. – зазначають автори проекту.

Так з’явилася ідея озеленення стіни опорядження та створення дощового садка навпроти неї. Роботи передбачатимуть висадку в’юнких рослин під  стіною для її захисту від перенагрівання, генерування додаткового затінку і забезпечення більшого зволоження простору. А спеціальна технологія дощового садка, що являє собою багаторічну квіткову композицію, завдяки багатошаровій дренажній системі відповідатиме за збір та затримку дощових опадів, що наразі марно стікають із покрівлі сусіднього будинку, підмиваючи фундамент.

Технологію дощових садків активно використовують у містах США та країн Західної Європи для порятунку окремих міських ділянок  від підтоплення дощовими опадами.

“Спеціально спроектована система водовідведення дозволить забрати надлишок вологи, яка зараз концентрується за стіною, та скерувати його для підживлення рослинності в межах квітника. До висадки підібрано види, стійкі до надмірного зволоження та витривалі в умовах тривалої посухи. Рослини відповідатимуть за фільтрацію дощових вод, очищення та зволоження повітря, а також, безперечно, виконуватимуть естетичну функцію” – пояснюють ініціатори ідеї.

Простір на перетині вулиць Бандери та Чупринки потребує комплексного переосмислення, адже наразі він є майже повністю забрукованим, перебуває у «полоні» кіосків і не має плану розвитку. Активісти завдяки реалізації проекту сподіваються дати поштовх для початку позитивних змін у межах цього простору на всій території.

Роботи з облаштування території заплановано на 15-16 травня. Організаційно-технічну допомогу проекту надає Галицька районна адміністрація Львова.

Проект фінансується за рахунок членських внесків і благодійної допомоги, а відтак громадська організація буде вдячна всім за інформаційну та матеріальну підтримку.