Новини

Операція адаптація: цими вихідними у Львові стало на один громадський дощовий садок більше

28.09.2020

Поруч із зупинкою міського транспорту “Парк імені 700-річчя Львова” активісти громадської організації “Плато” разом із небайдужими мешканцями створили  вже другий у Львові громадський дощовий квітник. Облаштування рослинної композиції відбулося у  рамках “Майстерні міста 2020” та має на меті адаптувати простір до наслідків кліматичної зміни.

Ідея дощового садка полягає у формуванні багаторічної квіткової композиції, рослини в якій завдяки вибудованій дренажній системі збирають та затримують дощові опади з сусідніх хідників. Це дозволяє забрати надлишок вологи з ущільнених поверхонь та скерувати його для підживлення рослинності в межах квітника. До висадки добираються види, стійкі до надмірного зволоження та витривалі в умовах тривалої посухи. Рослини відповідають за фільтрацію дощових вод, а також за очищення та зволоження повітря, що є особливо актуальним поруч із дорогою з інтенсивним рухом автотранспорту. До того ж, композиція виконуватиме естетичну та просвітницьку функцію.

Створення дощового квітника – фото КУ “Інститут міста”
Створення дощового квітника – фото КУ “Інститут міста”

«Реалізуючи водночас практичні та естетичні проєкти, на зразок цього, ми прагнемо популяризувати серед містян необхідність використання природоорієнтованих рішень. Особливо актуальним це є з точки зору адаптації міського простору до наслідків кліматичної зміни. Адже з роками Львів все більше буде потерпати від раптових інтенсивних злив і надмірних періодів спеки. І нам потрібно вже зараз пристосовуватися до цього», – зазначає голова Правління ГО «Плато» Анжеліка Зозуля.

Облаштування ділянки під різнотрав’я – фото КУ “Інститут міста”

Окрім дощового квітника, справа від головного входу до Парку імені 700-річчя Львова активісти підготували ділянку для майбутньої висадки різнотрав’я. Головний мотив такого експерименту – показати, що лучні трави є вдалою альтернативою традиційним газонам для значної частини міських зелених зон. Рослини такого типу до 10 разів вищі за газон, а це означає, що вони краще поглинають пил та шкідливі речовини, які потенційно можуть утворювати смог. Також вони впливають на зниження температури повітря та підтримку міського біорізноманіття, а утримання такого різнотрав’я є значно дешевшим та більш дружнім для довкілля.