Новини

Плато та Лабораторія інноваційного розвитку ПРООН розпочали співпрацю

03.07.2020

Близько 70% населення Землі незабаром проживатиме в містах, більшість з яких мають менше 10% зелених зон, а тривала урбанізація призводить до значного зменшення зелених площ на душу населення.

Пандемія COVID-19 ще раз довела, наскільки тісно здоров’я та добробут людини пов’язані з середовищем, в якому ми живемо, та здоров’ям екосистеми. Швидке розширення міст, зміна клімату та знищення значної частини природних осередків приводять нас до більш тісного та частішого контакту з вірусами. Забруднене повітря збільшує ризик захворіти та ускладнює стан хворого. Відсутність зелених зон для прогулянок провокує розвиток психологічних проблем у людей. І для вирішення цих викликів ми можемо черпати ідеї у Природи.

Цього року розпочалася співпраця між Плато та Лабораторією інноваційного розвитку Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні. Однією з головних цілей співпраці є напрацюванні інструментарію для планування та реалізації проєктів, які використовують природоорієнтовані рішення та впровадження цих ініціатив у муніципалітетах для прискорення розвитку міст.

Природоорієнтовані проєкти вирішують три взаємопов’язані кризи в місті:

– кліматична криза (наприклад, зменшення міської спеки, зниження енергоємності будівель, поглинання CO2);

– втрата біорізноманіття (і її відновлення шляхом ренатуралізації);

– проблеми соціального благополуччя та здоров’я (наприклад, якість повітря, здоров’я, добробут, відсутність зеленої інфраструктури в умовах соціального дистанціювання).

Поєднання природоорієнтованих урбаністичних рішень та технологій допоможе покращити комфорт у містах та сприятиме популяризації екологічних ініціатив, що неодмінно вплине на якість життя та здоров’я містян.

Довідкова інформація:

ПРООН в Україні та її Лабораторія інноваційного розвитку – це програма підтримки стратегічних ініціатив, спрямованих на розвиток потенціалу, аби сприяти всебічному зростанню і сталому людському розвитку. Існує 60 лабораторій у 60 країнах, які працюють над пошуком нових підходів, що відповідають складності сучасних проблем розвитку та прискорюють прогрес у досягненні Цілей сталого розвитку.