Новини

“Плато” за підтримки ПРООН випустили серію просвітницьких відео про компостування

31.10.2021

У роликах йдеться про важливість сортування та можливості правильної переробки органічних відходів як для мешканців багатоквартирних будинків, так і для приватних домогосподарств.

Органічні відходи становлять від 40 до 60% вмісту сміттєвих контейнерів середньостатичних українців та, за умов відсутності у більшості громад централізованої інфраструктури з їх переробки, являють собою серйозний виклик для довкілля та людини. 

Потрапляючи на сміттєзвалище, органіка сприяє утворенню парникових газів, що посилюють кліматичну кризу, а також створює пожежонебезпечну ситуацію, внаслідок чого токсичними речовинами отруюється повітря. Крім цього, харчові та садові відходи продукують рідину, яка, стікаючи крізь шари сміття, потрапляє у ґрунтові води та повертається до людини через водогони та продукти харчування. Відтак перше відео з серії пояснює, навіщо загалом компостувати органіку. 

Чому органіка не повинна опинятися на сміттєзвалищі. Відео – ГО “Плато” 

Прийшовши до усвідомлення, що сортувати органіку все ж потрібно, багато хто зіштовхується з питанням, який саме тим компостера обрати. Експерткою проєкту у цьому питанні стала сертифікована пермакультурна дизайнерка з 15-річним досвідом вермикомпостування Тетяна Чучко. У другому відео, на прикладі “парку компостерів” у Львові, Тетяна розповідає про три найкращі варіанти конструкцій для переробки органічних відходів.

Які типи компостерів можна використовувати на прибудинковій території. Відео – ГО “Плато” 

У третьому відеоролику із серії йдеться про основні правила ефективного компостування: підтримку вологості та температури, доступ до повітря тощо. Також експертка ділиться власним досвідом використання ефективних мікроорганізмів та наголошує на деяких компостувальних “табу”.

Що треба знати про правильне компостування. Відео – ГО “Плато”

“Загальна тривалість відеороликів – менше десяти хвилин. Але в них вміщено найважливіші акценти з теми компостування. Ми сподіваємося, що такий формат донесення інформації буде цікавим та зручним для поширення серед тих, хто прагне стати на шлях раціонального поводження з органічними відходами, але потребує для цього додаткових знань” – коментує відеоролики координаторка проєкту Анжеліка Зозуля.

Відеоролики розроблені у межах проєкту “Сафарі для громад: компостування в містах”, що реалізується ГО “Плато” за підтримки Програми розвитку ООН в Україні. Відеопродакшн робіт – What If creative Studio.