Projects

Клімат Львова

18.05.2020

Наша діяльність з популяризації кліматичного питання у міському середовищі упродовж 2019 року, зокрема, проведення відкритих зустрічей у форматі Кліматичного нетворкінгу та Climate talks сприяли налагодженню діалогу між нами та з свідомо розуміючим кліматичну ситуацію Управлінням екології та природних ресурсів Львівської міської ради. Це сприяло початку реалізації спільного проекту – “Клімат Львова”.

Суть проекту полягає у сприянні підвищення рівня знань та актуалізації кліматичного питання серед мешканців міста та створення платформи діалогу і проектних рішень із залученням всіх зацікавлених сторін.

Основою проекту є напрацювання науково обґрунтованих рішень адаптації міста з залученням фахових спеціалістів, що передбачатиме:

  • проведення інтегрованого геоекологічного аналізу метеорологічних даних;
  • оцінку вразливості міського середовища до зміни клімату;
  • аналіз супутникових даних для створення Urban Atlas;
  • розробку сценаріїв зміни клімату та їх впливу на екосистему Львова.

Аналітичний компонент ляже в основу розробки практичних рекомендацій у форматі Плану адаптації міста до зміни клімату для органів місцевого самоврядування.

Упродовж 2020 року ми продовжили налагоджувати зв’язок із структурами, які дотично займаються кліматичним питанням задля формування комплексної кліматичної політики міста. Відтак, спільне з Управлінням екології та природних ресурсів ЛМР напрацювання порядку кліматичних дій сприяло початку проведенню тендерних процедур із визначення розробника наукового дослідження щодо вразливості Львова до кліматичної зміни. На кінець 2020 року ще не було визначено переможця. Очікується, що тендер буде повторно проведено у 2021 році. Також спільно встановлено зв’язок із Інститутом космічних досліджень НАН України щодо аналізу супутникових даних для створення у подальшому Urban Atlas.

Комунальна установа Інститут міста у 2020 році розпочала реалізацію проєкту SPARKS, який орієнтований на створення візії кліматично-нейтрального Львова до 2050 року. У зв’язку з цим восени було організовано початкові воркшопи із напрацювання бачення, під час яких ми провели презентацію дослідження “Кліматичні цілі Львова: гайд для обраних до міської ради” для представників більше ніж 8 профільних структур Львівської міської ради.

Також налагоджено зв’язок із штатним радником голови територіальної громади та опубліковано ряд тематичних статей у місцевих засобах масової інформації.

З часом інформація про проект буде оновлюватися.