Новини

За ініціативою ГО «Плато» перехрестя Бандери-Чупринки у Львові адаптують до зміни клімату

15.04.2021

У Львові на перехресті Бандери-Чупринки облаштують громадський простір, який стане прикладом адаптації міського простору до зміни клімату. На території планують висадити дерева, облаштувати зелені зупинки та питний фонтан, що зменшить температуру повітря та покращить самопочуття пішоходів.

В рамках реконструкції вулиці Степана Бандери у Львові планують облаштувати громадський простір на перехресті Степана Бандери – Генерала Чупринки. В межах проєкту передбачено розміщення більше десятка дерев, двох великих зелених зупинок, питного фонтанчика, вуличних меблів та одразу кількох елементів мобільності. 

«Трикутник на перетині вулиць є яскравим прикладом вразливості міської інфраструктури до наслідків кліматичної зміни — інтенсивний рух транспорту, МАФи, суцільна забрукованість, відсутність озеленення та додаткових джерел зволоження обумовлюють утворення  у спекотні дні «теплового острову». Це негативно впливає на самопочуття мешканців прилеглих будинків, та пішоходів», — розповідає виконавчий директор ГО «Плато» Микола Рябика.

Візуалізація від ЛКП “Інститут просторового розвитку”

Простір планують адаптувати до зміни клімату, щоб зменшити негативний вплив міського середовища на здоров’я мешканців. Окрім цього, простір організують таким чином, щоб зручно було пересідати з одного виду транспорту на інший. На зупинці облаштують прокатні станції, аби скористатись велосипедом чи електросамокатом.

Створення такого проєкту ініціювали активісти ГО «Плато» ще восени 2020 року.

Візуалізація від ЛКП “Інститут просторового розвитку”

«З відповідей на інформаційні запити до міськради ми зрозуміли, що реконструкція вулиці Бандери не передбачає жодних змін, тому вирішили ініціювати створення робочої групи при міській раді, щоб комплексно переосмислити простір та доповнити проєкт», — додає Микола Рябика.

Як результат діяльності робочої групи: проєкт реконструкції простору розробило ЛКП «Інститут просторового розвитку» за фінансової підтримки GIZ.

Візуалізація від ЛКП “Інститут просторового розвитку”

Нагадаємо, що раніше активісти ГО «Плато» облаштували в межах простору перший громадський дощовий сад та займалися вертикальним озелененням стіни опорядження.