Новини

У парку “Залізна вода” розпочали створення публічного сад-городу

26.04.2021

На місці колишнього міського розсадника у парку “Залізна вода” об’єднання громадських організацій прагне створити публічний простір за концепцією “urban gardening”. Активності розпочалися з толоки, під час якої прибирали сміття та облаштовували перші грядки.

Цими вихідними у парку “Залізна вода” біля руїн теплиць колишнього міського розсадника відбулася толока, яка дала старт створенню публічного сад-городу. До наведення ладу долучилося більше 50 активістів і небайдужих мешканців, які спільними зусиллями зібрали з півсотні мішків склобою та сміття, підготували перші грядки, повпорядковували рослинність та розчистити під’їзну дорогу.

Ініціатори створення простору ГО «Плато», ЛМГО «Екотерра», ГС «Пермакультура в Україні» за підтримки Управління екології та природних ресурсів ЛМР у такий спосіб прагнуть популяризувати міське садівництво та городництво.

«Досить часто жителі міста не знають яку цінність становлять власноруч вирощені фрукти та овочі. Завдяки цьому простору, в основу якого закладено ідеї “urban gardening” та спільнотворення, ми прагнемо наочно показати увесь процес екологічного вирощування продукції і популяризувати дбайливе ставлення до ресурсів», – зазначають ініціатори.

Локацію для облаштування простору обрано не випадково, адже це місце пов’язане із діяльністю відомого львівського садівника Арнольда Рерінга. Ще близько 20 років тому тут функціонував міський розсадник.

Організатори щиро дякують усім небайдужим, хто долучився до спільнотворення та запрошують приєднуватися до наступних активностей, які анонсують згодом.