Новини

У “Розсаднику” створили мурал, присвячений продовольчій безпеці в умовах війни

09.08.2022

Курував процесом художник – Бенджамін Свотез, що приїхав підтримати Україну з США. До заходу долучилися як місцеві мешканці, так і внутрішньо переміщені особи.

Тематика стінопису пов’язана із втратами України у секторі продовольчої безпеки, спричиненими масовими обстрілами та підпалами пшеничних полів окупантами. 

“Безперечно, ми хочемо привернути увагу до проблеми, але основна наша мета – дати надію. У муралі є чимало символізму: схід сонця, що асоціюється із початком нового дня, уквітчана українка, яка символізує силу та гордість за свою країну, орнамент, що є своєрідним оберегом” – ділиться думками про концепцію малюнку Бенджамін Свотез.

Новий мурал у “Розсаднику”. Фото – Ірина Роговик

У портфоліо художника мурали у більш, ніж 40 країнах. Окрім цього митець займається наукою та має ступінь магістра з розбудови миру у розв’язанні конфліктів за допомогою експресивних мистецтв, що допомогло зробити клімат заходу особливо дружнім та сприятливим до творчості. 

До участі у акції долучилося більше 50 осіб. Допомагала створювати стінопис і 16-річна Софія Малахова з Енергодару. “Цьогоріч я мала закінчити художню школу і моїм дипломом мав стати стінопис, але через війну цього не відбулося. Тож сьогодні я тут, щоб втілити свою мрію і мені дуже подобається цей захопливий процес”.

Процес створення стінопису. Фото – Тетяна Джафарова

“Тема продовольчої безпеки є актуальною з початку війни. У просторі міського садівництва та городництва, серед іншого, ми ділимося знаннями про те, що може зробити кожен та кожна і мова не тільки про вирощування, але й так само про свідоме споживання. І ми радіємо, що у межах цієї арт-події нам вдалося наголосити на цьому додатково” – коментує ідею заходу його співкоординаторка Вікторія Осінкіна.

Акція відбулася за підтримки волонтерського руху Будуємо Україну Разом. Нагадаємо, що раніше зусиллями активістів та небайдужих у “Розсаднику” створили стінопис про право на безпечне довкілля.