Новини

Відкрито реєстрацію на програму про природоорієнтовані рішення для громад

06.07.2021

Громадська організація Плато спільно з ПРООН запрошує усіх небайдужих до наслідків погодних катаклізмів і нераціонального використанням ресурсів пройти тижневе онлайн-навчання та стати амбасадорами програми “Сафарі для громад”, а мешканців Полтави, Рівного Червонограда, Мирнограда та Кропивницького заохочують також позмагатися за фінансування для втілення кращих проєктів.

«Сафарі для громад» – формат, орієнтований на залучення активних мешканців до пошуку природоорієнтованих рішень у відповідь на найгостріші екологічні виклики громад. Такими рішеннями можуть бути зелені дахи, дощові садки, перголи, живоплоти, квіткові луки тощо. 

Отримати нові знання про ці та інші інструменти, проконсультуватися з експертами та поспілкуватися з однодумцями можна у межах чергового циклу програми, що відбудеться 19-31 липня з ініціативи громадської організації Плато за підтримки ПРООН в Україні у межах Українського урбаністичного форуму.

Долучитися до програми можна індивідуально або командами.

Індивідуальна участь для мешканців з усієї країни передбачає проходження тижневого онлайн-навчання про природоорієнтовані рішення та нагородження учасників сертифікатами сафарі-амбасадорів за результатами тематичного тестування.

До командної участі запрошуються учасники з Кропивницького, Мирнограда (Донецька обл.), Полтави, Рівного та Червонограда (Львівська обл.). Окрім проходження онлайн-навчання, команди братимуть участь у дослідницьких прогулянках та працюватимуть над розробкою прототипів природоорієнтованих проєктів. Найкращі проєкти змагатимуться за фінансування на їх втілення (призовий фонд для команд-переможниць становить 60 000 грн).

Для участі у програмі до 18 липня включно необхідно заповнити реєстраційну форму за посиланням: https://bit.ly/safari_2021. Подія у Facebook за посиланням.

Програма може бути цікавою для громадських активістів, представників ОСББ і місцевих громад, освітян, урбаністів, ландшафтних дизайнерів та архітекторів, фахівців з корпоративної соціальної відповідальності та загалом для активних мешканців, що цікавляться темами збереження довкілля і підвищення екологічної свідомості.

Довідка: «Сафарі для громад» – це програма, яка реалізується проєктом «Природоорієнотовані рішення для сталих міст» Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні. “Полювання” розпочалося у Києві восени 2019 року, а у 2020 році продовжилося у Львові та Білій Церкві. За результатами було реалізовано п‘ть природоорієнтованих рішень у Києві, а ще по одному проєкту втілюються цього року в Білій Церкві та Львові. Також у рамках проєкту ГО «Плато» та Фондом захисту біорізноманіття України створено чат-бот @Safari_Community_bot на платформі Telegram, наповнений детальною інформацією про 26 природоорієнтованих рішень.