Новини

Закликаємо підписати петицію про протидію наслідкам кліматичної зміни у Львові

07.07.2021

“Все частіше Львів потерпає від негоди: аномальні температури, руйнівні підтоплення, несподівані буревії, рекордні заметілі несуть не тільки колосальні збитки для міської економіки, але й безпосередню загрозу для здоров’я та життя мешканців.

Протидія стихійним явищам на локальному рівні потребує якісного міського менеджменту та системного реагування у секторах містобудування, мобільності, енергетики, управління зеленими насадженнями, охорони здоров’я, освіти тощо” — йдеться в тексті петиції.

Відтак її автор — еколог та виконавчий директор ГО “Плато” Микола Рябика пропонує:

  1. дослідити вразливість громади до наслідків кліматичної зміни;
  2. розробити та затвердити План адаптації до наслідків кліматичної зміни;
  3. створити відповідальну за кліматичну політику інституцію, наприклад, Кліматичний офіс Львова.

За його словами у наступні роки вплив кліматичної зміни на наше повсякдення буде тільки посилюватися через переважання штучних поверхонь, відсутність достатньої кількості водойм, непристосованість інфраструктури міста до погодних викликів та непріоритетність проблеми для органів місцевого самоврядування. А запропонований порядок дій – загальноприйнята світова практика реагування на проблему, притаманна не тільки Берліну, Відня, Барселони, але й майже кожній громаді сусідньої нам Польщі.

Збір підписів триватиме ще 60 днів. У разі, якщо петицію підпишуть 500 і більше громадян питання розглядатиметься на черговому пленарному засіданні Львівської міської ради. Тож усіх небайдужих запрошують підтримати ініціативу.