Новини

Відкрито реєстрацію на проект “Сафарі для громад” у Львові

20.07.2020

До участі запрошуються проактивні львів’яни, які бажають “вполювати” своє природоорієнтоване рішення у відповідь на актуальну проблему у міському просторі.

Для вирішення сучасних екологічних викликів громадам необхідно брати активну участь у пошуку рішень. Зробити цей процес максимально ефективним та цікавим допомагає гра «Сафарі для громад», розроблена Лабораторією інноваційного розвитку ПРООН в Україні, яка спрямована на залучення членів локальної спільноти до пошуку природоорієнтованих рішень у відповідь на типові проблеми громад, пов’язані із кліматичною зміною, збідненням біорізноманіття, наслідками погодних катаклізмів, нераціональним використанням ресурсів тощо.

Тож 6-9 серпня ГО “ПЛАТО” у партнерстві з Фондом захисту біорізноманіття України, Відділом громадського партнерства Львівської міської ради та за підтримки ПРООН запрошує всіх охочих на перше “Сафарі для громад” у Львові.

Проект реалізується за оновленою методологією, яка, серед іншого, враховує також компонент безпеки, пов’язаний із поширенням COVID-19. Особливістю “полювання” для львів’ян стане пошук природоорієнтованих рішень, які можна втілювати у життя завдяки набору партисипативних інструментів. 

Програма “Сафарі для громад” передбачає:
проходження онлайн-навчання щодо природоорієнтованих рішень, дизайн-мислення, партисипації; 
індивідуальні консультації від експертів, що займаються біорізноманіттям, озелененням, містоплануванням, урбаністикою;
участь у мінігрупових “польових” дослідженнях проблем окремої місцевості Львова, для вирішення яких можуть бути застосовані природоорієнтовані рішення;
командну розробку прототипів проектів із використанням природоорієнтованих рішень для конкретних міських проблем.

Більша частина активностей у межах програми запланована на позаробочий час. 

Участь у проекті може бути цікавою:
авторам проектів, що подаються до участі у громадському бюджеті Львова;
журналістам, які працюють з висвітленням проблем і рішень для міського простору та бажають підсилити свої знання у цій тематиці;
освітянам, які потребують нових інтерактивних методик викладання у межах дисциплін природознавчого блоку;
проактивним мешканцям, небайдужим до вирішення проблем своєї місцевості із використанням доступних рішень;
як тим, хто вже визначив проблему та шукає для неї рішення, так і тим, хто тільки вчиться їх ідентифікувати.

Для реєстрації необхідно заповнити форму за посиланням.

Дедлайн зголошення до участі – 31 липня.

У разі виникнення запитань – звертайтеся за номером +380502762388 чи на електронну адресу info@plato.lviv.ua


Інформаційна довідка:

ПЛАТО – громадська організація, яка працює у секторі формування кліматичної політики та адаптації міського простору до наслідків кліматичної зміни, реалізуючи проекти аналітичного, просвітницького та практичного спрямування. Навесні 2020 року організація створила перший громадський дощовий садок у Львові. Експерти “ПЛАТО” консультують активних мешканців щодо втілення природоорієнтованих рішень.

ПРООН в Україні та її Лабораторія інноваційного розвитку – це програма підтримки стратегічних ініціатив, спрямованих на розвиток потенціалу, аби сприяти всебічному зростанню і сталому людському розвитку. Існує 60 лабораторій у 60 країнах, які працюють над пошуком нових підходів, що відповідають складності сучасних проблем розвитку та прискорюють прогрес у досягненні Цілей сталого розвитку.

Фонд захисту біорізноманіття України – благодійна організація, команда якої створює та підтримує проєкти по дослідженню і захисту біорізноманіття в України. За ініціативи Фонду розпочався унікальний науковий проєкт #інвентаризація_біорізноманіття. Також, Фонд видав наукову збірку “Моніторинг та охорона біорізноманіття в Україні” в трьох томах. До видання включено 162 матеріали за авторством 280 фахівців. Ця інформація дозволяє по-новому поглянути на загальновідомі факти і проблеми щодо природоохоронних заходів. Вся діяльність Фонду основана на наукових дослідженнях українських та іноземних експертів.

Відділ громадського партнерства управління «Секретаріат ради» – структурний підрозділ Львівcької міської ради, який сприяє відкритості та прозорості діяльності міськради, забезпечення налагодження взаємодії та співпраці ради з громадськістю. Відділ працює над підвищенням рівня участі громадян у місцевому самоврядуванні, розвитку та реалізації інструментів місцевої демократії, таких як громадські слухання, громадські обговорення, загальні збори, місцеві ініціативи, електронні петиції, громадський бюджет, тощо.